O nás

Tým Kopečková

Představujeme Vám náš tým, který byl založen před 33 lety a v průběhu let se rozrostl až na 5 členů. Když jsme před 14 lety vtipkovali a snili o tom, že si tady v našem rodném městě založíme zmrzlinárnu, nečekali jsme, že se to opravdu někdy splní a teď když vidíme, že se k nám vracíte znovu a znovu, tak se opravdu jedná o splněný sen. Radost nám však nedělá jen návštěvnost, ale také naše zmrzlina, kterou sami neustále konzumujeme. 

Začátky


S myšlenkou vytvořit zmrzlinárnu v Třinci jsme si pohrávali již 15 let. Praxi se zmrzlinou máme přes 10 let a to hlavně díky našemu hlavnímu zmrzlináři a majiteli. Marek Žyla začínal podnikat s ovocem a zeleninou následně s pekařskými a cukrářskými výrobky, které ho dovedlo k absolvování různých školení v Itálii, převážně pak v Bologni, Miláně a Rimini, která jsou považována za hlavní města gelata. Právě zde získal významné zkušenosti a ty mají lví podíl na jeho schopnostech.

Zmrzlina fascinovala jak jeho, tak i celou rodinu a touha po tom otevřít si zmrzlinárnu stále sílila. Kopečková tedy vznikla jako vysněný rodinný projekt velkých milovníků řemeslné zmrzliny. Do chodu Kopečkové se tak zapojují: manželka Žaneta kromě svého stálého zaměstnání zvládá pomáhat s prodejem i výrobou, syn Adam a dcera Andrea jsou stálou součástí obou procesů a syn David s přítelkyní Kateřinou se pak starají o marketing, sociální sítě a jsou autory všech fotografií a grafik, které jsou s Kopečkovou neodmyslitelně spjaty.

Našim cílem je dělat zmrzlinu jako gastronomický zážitek, protože sami jsme vždy jezdili na zmrzlinu do 400 km vzdálených Kačic, kde je zmrzlinárna pana Hrivňáka, který je jak našim přítelem, tak i velkým vzorem, a proto jsme si chtěli autentickou řemeslnou zmrzlinu přiblížit jak sobě, tak i ostatním.

Název Kopečková jsme vybrali, jelikož chceme měnit pohled na kopečkovou zmrzlinu a taky kvůli našim Beskydům a lásce k přírodě.

Proč Třinec? Jsme rodilí třinečáci a nové gastronomické podniky, které v posledních letech v Třinci vznikly, nám daly odvahu vytvořit i tady něco jedinečného v oblasti zmrzliny.
Stánek


V březnu roku 2020 jsme zakoupili prostory bývalé zeleniny. A začala spousta práce abychom stánek přeměnili na místo kde tráví lidé spoustu času. Venku máme vždy pár laviček. Blízko je mnoho parkovacího místa a k dispozici je také stojan na kola.

Naše filozofie

Našim hlavním mottem je dělat vše řemeslně ve vysoké kvalitě, abychom docílili autentické chuti. Když smetanová přichuť, tak z plnotučného čerstvého mléka a smetany a když sorbety, tak z čerstvého ovoce, a to nejlépe sezonního. Myslíme si, že kvalita je důležitější než kvantita, a proto máme ve vitríně vždy pouze 12 příchutí. U některých příchutí vzniklo mnoho verzí, než jsme byli  spokojeni nabídnout je zákazníkům, ale stále se je snažíme vylepšovat. Rádi pracujeme s těmi nejlepšími surovinami na trhu jako jsou pistácie z Bronte, vanilkové lusky z Madagaskaru nebo bretaňské máslo na slaný karamel.